cyvonyuk, aleksandra cywoniuk, polska marka

Articles

Architektura, street-wear i dobrze przemyślany biznes

by Magdalena Linke-Koszek
Waiting for somebody to like it
Do you?

Polska marka Cyvonyuk proponuje klasyczne ubrania z nutą nonszalancji. Jest dowodem na to, że w XXI wieku liczy się pomysł, dobry plan i wysokiej jakości krawiectwo.

Cyvonyuk łączy w sobie pasję do architektury i street-wearową nonszalancę. Założyła ją w 2016 roku Aleksandra Cywoniuk, architekt wnętrz i grafik, laureatka licznych konkursów architektonicznych. Od zawsze marzeniem właścicielki była autorska marka sygnowana jej nazwiskiem. Cel zrealizowała w 2016 roku, z sukcesem wchodząc na polski rynek.

Cyvonyuk jest jedną z pierwszych młodych polskich marek, która silnie stawia na biznesowy aspekt mody, nie zapominając o artystycznej nucie. Premierowa kolekcja marki nie obeszła się bez echa. Aleksandra zrezygnowała z tradycyjnej prezentacji na rzecz całościowego projektu, akcentującego jej wejście na rynek. Starannie opracowała strategię marketingową, design opakowań i obecność w mediach. Dopiero, gdy poczuła, że zbudowała sobie grunt, pokazała wszystkim autorskie projekty. 

Powstały całościowe looki skupione na detalu i o najwyższym poziomie projektowym. Codzienną lekkość Aleksandra zestawiła z nonszalanckim szykiem mody luksusowej. Eleganckim spodniom, czy koszulom dodała luzu uzupełniając je o krawieckie akcenty (suwaki, lamówki), biurową bluzkę ozdobiła falbanami a krój spodni wykonała asymetrycznie. Aleksandra zaprojektowała ubrania, które wypada nosić zarówno do pracy, jak i poza nią. 

W produkcji marka wykorzystuje naturalne tkaniny, głównie jedwab sprowadzony z Włoch i bawełnę. Dla Aleksandry liczy się również jakość wykończenia. Dlatego współpracuje ze szwalnią z ponad 20-letnim doświadczeniem. To zakład, który tworzy ubrania głównie dla młodych projektantów. Dzięki temu ubrania powstają w małych seriach, dopracowane pod względem konstrukcyjnym i krawieckim.

https://www.cyvonyuk.com