303avenue, sezonmag, magazyn, moda, polski projektant

Articles, Magazine

Avenue 303: energia miast

by Magdalena Linke
35 people like it
Do you?

303 Avenue słynie z przywiązania do klasyki. Wełniane, długie płaszcze, kaszmirowe swetry i jedwabne koszule to propozycja Marzenny Niemoczyńskiej, dyrektor kreatywnej marki na sezon jesień/zima 2015. Rozmawiamy o Paryżu, pięknych wnętrzach i modzie, która powinna być żywa!

Magdalena Linke: Do czego nawiązuje najnowsza kolekcja 303Avenue?
Marzenna Niemoczyńska: Inspiracją są jak zawsze europejskie ulice, które obserwujemy podczas naszych częstych wyjazdów. Lubimy bardzo podpatrywać co noszą Paryżanki, Włoszki i jakie panują trendy na ulicach. Nie lubimy oglądać katalogów, dużo bardziej wolimy patrzeć na „żywą” modę.
Fotografie powstały w ciepłych, domowych wnętrzach. Skąd taki pomysł ?
Pomysł przyszedł przypadkowo, podczas wyjazdu. Podczas naszego pobytu w Paryżu mieszkaliśmy w pięknym mieszkaniu, z balkonem i wspaniałym widokiem. Zamarzyliśmy o sesji 303 Avenue wykonanej właśnie w takim miejscu… Chcieliśmy lecieć do Paryża i zorganizować tam sesję, ale na szczęście okazało się, że znajomi mają idealne, paryskie mieszkanie w Warszawie. Poszliśmy je obejrzeć i zakochaliśmy się od razu w tych wnętrzach, wiedzieliśmy, że to jest to.
Do jakiej klientki jest skierowana najnowsza kolekcja ?
Świadomej. Do klientki, która nie boi wyjść się poza pewne ramy, ograniczenia w modzie, która lubi wygodny i prosty styl z odrobiną męskiego charakteru. W czarnym lub szarym, prostym płaszczu, jedwabnej koszuli i wełnianych spodniach, praktycznie każda kobieta będzie wyglądać dobrze, ale musi w to uwierzyć i nam zaufać.
Który element garderoby to absolutny must-have tego sezonu ?
Są według mnie trzy. Kaszmirowy płaszcz, ciepły szal i wełniana kurtka bomber.303 Avenue FW 2015/16 Campaign
Zdjęcia: Agnieszka Kulesza, Łukasz Pik
Modelka: Emilia Nawarecka / D’Vision
Stylizacja: Karolina Gruszecka
Makijaż: Zosia Krasuska
Włosy: Adam Wilczewski