Bradford Shellhammer, Bezar, fashion, business

Articles

Bezar means connection

by Magdalena Linke (Przeczytaj po polsku)
7 people like it
Do you?

Bezar is a virtual place where designers of clothes, furniture and accessories meet buyers. Developed by Bradford Shellhammer – the founder of the platform fab.com – Bezar communicates fashion and design with business.

Magdalena Linke: You are a multi-tasker. Why did you decide to start with a new project – Bezar?

Bradford Shellhammer: Because people who design special things still need to be connected to special things. I felt I had to launch Bezar. No one was helping emerging designers to get their products into the hands of consumers.

Now you are truly a businessman. What is it like? Have you changed?

No. I am still loud and colorful. But designers think critically. They see the big picture. I think the best businessmen do as well.

What should be the most important purpose while running a business? 

Integrity. Being honest, kind, hardworking. But mostly you should allow the people around you to do their job and shine.

You observe people everyday. Not every project succeed. What they do wrong? 

There’s a million reasons why people fail. Mostly I think people give up too soon.

Are social media important today while running a business? Why? What do they change?

You have to connect with your customers, your employees, and the press in an authentic way socially today. This is key to success and something that should never be forgotten.

Your project – Bezar. What is the purpose of it? 

I want to bring color to more people’s lives and I want people to live with products made by real people. I don’t want to live in a world where we all dress the same and live the same way. I want to change retail to allow small brands to compete with big retailers.

Is Bezar going to conquer USA? Or maybe to spread the idea everywhere?

I hope we are successful in the US and beyond. But I don’t think we need to conquer anything! I think there can be lots of winners in this world.

Who will benefit on Bezar?

Designers who sell their goods and customers who get cool stuff!

How do you feel everyday while going to Bezar office? 

Somedays I feel on top of the world. Others I feel buried by the weight of starting a company. The highs are high and lows are low. But you have to keep pushing. You have to find your way!

Bezar, czyli łączność

tekst: Magdalena Linke

Bezar to wirtualne miejsce, w którym projektanci ubrań, mebli i akcesoriów spotykają się z kupcami. Stworzona przez Bradforda Shellhammera platforma ma skomunikować świat mody ze światem biznesu.

Magdalena Linke: Jesteś założycielem fab.com i popularnego bloga Queerty. Współpracujesz z magazynami i dużymi firmami. Byłeś też kuratorem Art & Fashion Forum w Poznaniu. Dlaczego zdecydowałeś się na kolejny projekt?

Bradford Shellhammer: Uważam, że projektanci powinni mieć możliwość łatwego dotarcia do ludzi, którzy pożądają ich rzeczy. Wcześniej nikt im w tym nie pomagał, musieli sami szukać kupców, dlatego w pewnym momencie poczułem, że stworzę Bezar – platformę, która połączy te dwie grupy i umożliwi młodym ludziom rozwój.

Czujesz się jakbyś był biznesmenem? 

Kolejny projekt mnie nie zmienił. Dalej jestem głośny i ubieram się w kolorowe ciuchy.

Co powinno być najważniejszym elementem projektów?

Uczciwość. Ale też szczerość i pracowitość. Moja rada dla młodego menedżera to zawsze być na miejscu, poświęcać czas pracownikom, rozmawiać z nimi i pozwalać im robić pewne rzeczy bez ścisłego nadzoru. Ważne jest, aby więcej zainwestować w ludzi niż w to, co się robi. Wówczas będziesz mieć siłę dokonać z nimi wszystkiego!

A media społecznościowe? Jak konto na Instagramie wpływa na biznes?

Pozwala ci zaistnieć. Dzięki mediom społecznościowym możesz połączyć się z klientami, prasą, ale również z twoimi pracownikami. Bezar na początku zdobył popularność właśnie przy pomocy social media. Myślę, że to jest klucz do sukcesu – otaczanie się właściwymi ludźmi.

Obserwujesz ludzi codziennie. Nie każdy projekt, który stworzą, wychodzi. Co robią nie tak?

Jest milion powodów, dlaczego ludzie zawodzą. Myślę, że najczęstszym z nich jest fakt, że za szybko się poddają.

Myślałeś o tym, żeby wypromować Bezar na rynku europejskim?

Chciałem wnieść trochę radości i koloru do mieszkań i pozwolić wszystkim korzystać z produktów stworzonych przez „prawdziwych“ ludzi, a nie przez maszyny. Nie chcę żyć w świecie, w którym każdy ubiera się i żyje tak samo. Moim celem jest tak zmienić rynek, by małe i duże przedsiębiorstwa rywalizowały ze sobą uczciwie.

Chcesz rozwijać Bezar w innych miejscach?

Już udało nam się odnieść sukces w USA. Nie zależy mi na tym, żeby zawojować rynek, ale na tym, żeby naprawdę zainteresować ludzi Bezarem. Myślę że na świecie powinno być więcej tego typu projektów.

O czym myślisz codziennie, gdy idziesz do pracy?

Czasem czuję, że jestem na szczycie, a czasem jestem przytłoczony tym, jak wiele jeszcze muszę zrobić. Tak jest zawsze na początku, dlatego nie poddaję się i idę do przodu, tak jak to potrafię.