Articles, Magazine

Być jak Veruschka

45 people like it
Do you?

Energia, wolność i niczym nieskrępowana kobiecość – to nastrój najnowszej kolekcji Diany Jankiewicz, przesiąkniętej klimatem lat 60. i 70.

„SurVille SurMer” to dojrzała i pod wieloma względami kompletna kolekcja. Znajdziemy w niej zarówno przeciwdeszczowe trencze, jak i długą elegancką ręcznie plisowaną suknię z jedwabnej satyny, zdobioną oryginalnym haftem. To wizytówka projektantki. Wymagający wielu godzin misternej pracy i pochłaniający mnóstwo energii i cierpliwości wzór jest kwintesencją marki Diana Jankiewicz.

W „SurVille SurMer” Diana Jankiewicz reinterpretuje sprawdzone fasony i ulepsza modele trenczy z poprzednich kolekcji. Płaszcz Julie to nowa wersja Juliena, który pojawił się w „Ritournelle” SS14. Projektantka nosiła poprzedni model przez dwa lata, testując go i doskonaląc.

Efekt optycznego wysmuklenia potęgują czarne haftowane przeszycia w modelu René. Z pewnej odległości wyglądają jak narysowane grubym markerem. Z bliska, inspiracja charakterystyczną kreską francuskiego mistrza ilustracji mody René Gruau staje się bardziej oczywista.

Kolorystyka kolekcji Wiosna/Lato 2016 jest oszczędna. Ogranicza się do beżu i błękitów (w odcieniach lazuru i „baby blue”). Ale płaszcze, które są specjalnością Diany Jankiewicz, uszyto z bawełny utkanej z nici o dwóch różnych kolorach. Efekt beżu powstaje z połączenia koloru pomarańczowego i błękitu. Dodatkowo, tkanina bardzo subtelnie się mieni, przez co jej faktura wydaje się idealnie gładka.

W kolekcji SS16 znajdziemy też dziewczęcą trapezową spódniczkę mini z geometrycznym haftem w kolorze angielskiej musztardy i kokieteryjną sukienkę New Girl z dekoltem na plecach. Jej jedwabna wersja „SurMer” to wspomnienie wakacji na Lazurowym Wybrzeżu. Bluzki Fau i Juin, także uszyte z powłóczystego jedwabiu i luźno układające się na sylwetce, dodając jej kobiecości, są idealnym dopełnieniem kolekcji i elementem garderoby, bez którego trudno się obejść.

Fasony i geometryczne przeszycia nawiązują do lat 60. i 70., pozostając jednocześnie w nurcie stonowanej i ponadczasowej elegancji. Sesja zdjęciowa, zrealizowana przez duet Koty2, ma budzić skojarzenia z kadrami z filmu „Powiększenie”. W stylizacji i gestach modelki można się doszukać inspiracji ikoną mody lat 60. Veruschką, która zagrała u M. Antonioniego.

Zdjęcia:  Koty2
Modelka: Marta P. (Rebel Models)
Hair&make-up: Justyna Szczęsna
Produkcja: Diana Jankiewicz
Wszystkie ubrania uszyto z naturalnych materiałów: bawełny, lnu z baweł