Davines, Nounou, slow food presidium, sezonmag, ekologiczne kosmetyki, włosy, pielęgnacja

Articles, Articles, Wellbeing

Davines i ekologiczna pielęgnacja włosów

by Magdalena Linke-Koszek
Waiting for somebody to like it
Do you?

Skóra wchłania aż 60% składników kosmetyków. Dlaczego więc tak rzadko zastanawiamy się nad ich składem?

Warto uświadomić sobie, jaką ilość chemii zawierają produkty pielęgnacyjne stosowane przez nas każdego dnia i jak szkodliwe są dla zdrowia i skóry. Kosmetyki tradycyjne posiadają oleje pochodzenia petrochemicznego, które nie dostarczają składników aktywnych, a zaburzają funkcje skóry, pozostawiając na niej nieprzepuszczalny filtr, który uniemożliwia prawidłową wymianę metaboliczną. 

Davines to włoska firma, która od lat oferuje ekologiczne kosmetyki, spełniając przy tym najwyższe standardy w zakresie działań na rzecz otoczenia, środowiska, a także odpowiedzialności. Jej dyrektorem artystycznym jest Angelo Seminara, czterokrotny zdobywca wyróżnienia British Hairdresser of the Year. Davines w swojej ofercie posiada kosmetyki bazujące na składnikach pochodzenia naturalnego, zdolne do natychmiastowej biodegradacji, niezawierające siarczanów i parabenów. 

W naturalnych kosmetykach Davines znajdziemy substancje aktywne pochodzenia roślinnego, które posiadają różne formy: olejki, wyciągi, ekstrakty. Substancje te mają działania silnie nawilżające, czy przeciwzapalne. To w nich tkwi sekret kosmetyku bo to one współgrają z naturalnymi procesami zachodzącymi w skórze, dając długofalowe efekty.

Ekologiczne kosmetyki zawierają również tzw. surfakanty, czyli środki czyszczące oparte na składnikach naturalnych, takich jak lecytyna, lanolina czy wosk pszczeli, co odróżnia je od tych pochodzenia syntetycznego o silnym działaniu spieniającym. 

W kosmetykach Davines zakazane jest stosowanie syntetycznych konserwantów, czyli szkodliwych parabenów i formaldehyd. Zamiast tego stosuje się naturalne metody, czyste surowce, witaminy, olejki eteryczne i kwasy roślinne, które nadają kosmetykom wyjątkowego zapachu. Zamiast długiej listy składników, ekologiczne kosmetyki zawierają ich zaledwie kilka. To wystarczy, by kosmetyk był skuteczny i działał na skórę głowy oraz włosy. 

Davines posiada w swojej ofercie popularną linię ekologiczną OI, której skład opiera się  na olejku roucou, otrzymywanym z rośliny znanej  jako Annatto, pochodzącej z lasów Amazonii. Olejek zawiera 100 razy więcej betakarotenu niż marchew, posiada właściwości restrukturyzujące włosy i stymuluje ich wzrost. Znacznie ogranicza uszkodzenia komórek powodowane przez promienie UV. Zawiera kwas elagowy, który neutralizuje wolne rodniki i zmniejsza efekty starzenia. Kosmetyki z tej linii powstały przy wykorzystaniu energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

Najnowszym, w pełni ekologicznym, produktem Davines jest również odżywka NOUNOU, która nie zawiera siarczanów i parabenów, a jej formuła opiera się na wykorzystaniu węglowodanów, protein, witaminy C oraz ekstraktu z małych, soczystych pomidorów odmiany Fiaschetto z włoskiego gospodarstwa Slow Food Presidium. 

Producenci naturalnych kosmetyków dbają również o najmniejszy detal. Wielu z nich zapewnia o biodegradowalnych opakowaniach produktów, a opakowania kosmetyków Davines są produkowane przy wykorzystaniu plastiku food-grade, który może być użyty ponownie. 

www.davines.com/pl/