davines, davines polska, konkurs, badz najlepszy dla swiata

Articles, Wellbeing

Davines: Piękno ocali świat

by Magdalena Linke-Koszek
Waiting for somebody to like it
Do you?

Luksusowa włoska marka po raz kolejny zaprosiła fryzjerów oraz ich klientów do udziału w konkursie “Bądź najlepszy dla świata”. Davines chciał zwrócić uwagę społeczeństwa na potrzeby lokalnego otoczenia, a jednocześnie pokazać, jak może współdziałać biznes i moda.

Od grudnia 2017 roku klienci salonów fryzjerskich, współpracujących z luksusową marką Davines, przesłali do Włoch pomysły na to, jak chcieliby pomóc potrzebującym. W ramach konkursu “Bądź najlepszy dla świata”  jury marki wybrało trzy projekty: przychodnię dla ubogich i bezdomnych, projekt, mający na celu uwrażliwienie młodzieży na potrzeby starszych, a także – plac zabaw dla podopiecznych domu dziecka. Wszystkie projekty zostaną zrealizowane w 2018 roku.

Konkurs „Bądź najlepszy dla świata” to autorska inicjatywa Davines, realizowana w ramach międzynarodowej kampanii BCorp. Kampanią tą marka świętuje zdobycie prestiżowego wyróżnienia BCorporation. Przyznaje je amerykański NGO BLab firmom, które „chcą być najlepsze dla świata”. Do dziś istnieje aż  2400 firm z certyfikatem BCorp, które prowadzą etyczny biznes, realizują proekologiczne podejście, są odpowiedzialne, transparentne i dążą do pomocy potrzebującym. Idea, przyświecająca marce Davines, doskonale wpisuje się w wartości BCorp.

Davines jest włoskim producentem naturalnych kosmetyków do profesjonalnej pielęgnacji, stylizacji i koloryzacji włosów. Firma istnieje od 1983 r., została założona w Parmie. Początkowo działała jako laboratorium badawcze produkujące kosmetyki do pielęgnacji włosów i skóry na zlecenie słynnych domów mody. Firma nieustannie się rozwija. Jej siedziby mieszczą się obecnie w Nowym Jorku, Meksyku, Londynie, Paryżu, Deventer oraz Parmie, a kosmetyki są dostępne w 85 krajach świata. Dyrektorem artystycznym marki jest Angelo Seminara – trzykrotny zdobywca wyróżnienia British Hairdresser of the Year, współpracujący z największymi projektantami. Angelo zdobył międzynarodową sławę dzięki swojej pracy za kulisami wybiegów w Paryżu, Nowym Jorku, Londynie oraz Mediolanie, jak również poprzez współpracę z domami mody, m.in.: Chanel, Hermes, Dolce&Gabbana czy Vivienne Westwood.

Davines realizuje wartości zrównoważonego rozwoju. Działa na rzecz zachowania bioróżnorodności gatunków roślin, korzysta z odnawialnych źródeł energii, zarówno opakowania produktów, jak i same kosmetyki powstają przy minimalnym wpływie na środowisko – Davines uczestniczy w projekcie Zero Impact Life Gate.