Articles, Wellbeing

Dyson w najnowszym produkcie łączy beauty z technologią

Waiting for somebody to like it
Do you?

Bezprzewodowa prostownica Corrale™ z elastycznymi płytkami, które dopasowują swój kształt by zebrać włosy to absolutny must have!

Dzięki nieustającym badaniom, eksperymentom i testom, połączonym z dążeniem do ciągłego ulepszania technologii, James Dyson zaprezentował w marcu prostownicę Dyson Corrale™. Nowa prostownica Dyson posiada opatentowaną technologię plastycznych płytek wykonanych ze stopu miedzi i manganu, które wyginają się wokół włosów, aby dopasować się do kształtu pasma i dokładnie je zebrać. Ta dodatkowa kontrola pozwala osiągnąć idealną stylizację, przy użyciu mniejszej ilości ciepła – i tym samym redukując uszkodzenia o połowę.

Jakby tego było mało, elastyczny system elektroniki systemu grzewczego porusza się razem z wyginającą się płytką by zapewnić równomierne przewodnictwo cieplne. Zintegrowany system czujników reguluje temperaturę płytek 100 razy na sekundę, dzięki czemu nigdy nie musimy martwić się o to, że przekroczymy ustawioną temperaturę.

W nowym produkcie Dyson zadbał także o wszechstronność. Wydajna 4-ogniwowa bateria litowo-jonowa, zapewnia wydajność termiczną identyczną do prostownic przewodowych przy pracy bezprzewodowej. Stale monitorowana i kontrolowana przez inteligentny system zarządzania zasilaniem, w celu optymalizacji mocy cieplnej.

“Odkąd po raz pierwszy zaczęliśmy rozwijać suszarkę do włosów Dyson SupersonicTM, kontynuujemy badania nad zdrowiem włosów, starając się zrozumieć co sprawia, że włosy są gładkie, lśniące i błyszczące, a co z kolei, że są matowe, uszkodzone i pozbawione życia. Martwiliśmy się uszkodzeniami, które występowały podczas używania prostownic ze sztywnymi płytkami. Konwencjonalne prostownice do włosów koncentrują nacisk na środku płytek i ogrzewają pasmo w najgrubszym jego miejscu, zostawiając po bokach wolne przestrzenie, przez które mniejsze pasma włosów uciekają i pozostają niewystylizowane. Wymaga to wielu zabiegów na tym samym paśmie, aby dać równomierny efekt, co może z czasem doprowadzić do zmniejszenia wytrzymałości włókien włosów i w konsekwencji do redukcji blasku. 

Odkryliśmy, że jeśli płytki precyzyjnie dopasują się do profilu pasma, to z każdym pociągnięciem możemy uzyskać odpowiednie napięcie dla wszystkich włosów poddawanych stylizacji. To oznacza ulepszoną stylizację i brak nadmiernego uszkodzenia termicznego. Po prostu nie potrzeba tyle ciepła co inni, by osiągnąć ten sam efekt. Zaprojektowaliśmy unikatowe elastyczne płytki wykonane ze stopu miedzi i manganu, wyposażone w siatkę przewodów o dokładności 65 mikronów – czyli grubości ludzkiego włosa . Elastyczne płytki otaczają pasma włosów, równomiernie aplikując ciepło i napięcie. Prostownica Dyson CorraleTM ulepsza proces stylizacji, jednocześnie znacznie ograniczając uszkodzenia termiczne włosów.” 

https://www.dyson.com/hair-care/dyson-corrale-straightener-overview.html