Haircology, Karolina Sas, ekofryzjer, fryzjer, ekologia, organic

Wellbeing

Haircology, czyli fryzjerstwo w stylu eko

by Magdalena Linke
Waiting for somebody to like it
Do you?

Kosmetyki do koloryzacji włosów ograniczone chemicznie, naturalne maski z nasion brokułu i pochodnej miodu, czy manicure ekologicznym lakierem. To tylko niektóre usługi Haircology. O tym, że nie warto ufać „ekościemie” rozmawiamy z menadżerką salonu, Karoliną Sas.

Jak powstał Haircology?

Karolina Sas: Salon powstał z zapotrzebowania. Alergie wśród ludzi rozprzestrzeniają się w coraz szybszym tempie. W Haircology używamy przede wszystkim kosmetyków ekologicznych, organicznych i takich, które są ograniczone chemicznie, a więc nie szkodzą tak, jak inne preparaty. Dużo produktów, które ogłaszają się na rynku jako ekologiczne, można śmiało nazwać „ekościemą“, bo tak naprawdę zawierają składniki nieraz bardzo agresywne dla skóry głowy. Po otwarciu salonu okazało się, że to trafiony pomysł. Przychodzi do nas dużo klientów, niektórzy przyjeżdżają z drugiego końca Polski. Widzimy, że szukają alternatyw dla sztucznych kosmetyków. Poprzez technikę i produkty jesteśmy w stanie zaoferować im usługi na najwyższym poziomie i uzyskać upragniony efekt bez niszczenia włosów.

Od początku chcieliście otworzyć salon w tym miejscu?

Szukaliśmy miejsca, które z jednej strony będzie daleko od warszawskiego pędu, a z drugiej dobrze skomunikowane. Trafiliśmy na lokal w centrum parku, do którego dojazd jest dogodny. Mamy przeszkloną całą ścianę, która sprzyja relaksowi. Zazwyczaj trafiamy do fryzjera gdzieś w centrum handlowym, czyli do zamkniętego pomieszczenia ze sztucznym światłem, co niekorzystnie wpływa na pracę. Bardzo duże znaczenie ma to również dla naszych fryzjerów, którzy mogą pracować w przyjemnej i spokojnej atmosferze.

Wn_trze_2_

Używacie polskich kosmetyków?

Do koloryzacji używamy włoskiej firmy Davines, która bardzo dużą wagę przywiązuje do ekologii. Ich ideologią jest tworzenie kosmetyków ograniczonych chemicznie. Jeśli chodzi o koloryzacje należy pamiętać, ze nie ma obecnie na rynku takiej, która byłaby w 100% organiczna.

Jak wygląda wizyta w Haircology?

Na początku robimy wywiad z klientem. To bardzo ważny etap, który pozwala nam ocenić strukturę włosa, skórę głowy, wyeliminować ewentualne alergie. Następnie próbujemy połączyć ze sobą wszystkie informacje i zaproponować odpowiedni zabieg. Jeśli na przykład skóra głowy jest tak wrażliwa, że nie możemy zdecydować się na farbę, to wówczas wykonujemy koloryzację w powietrzu.

Proponujecie różne maski?

Nasz flagowy produkt nazywa się ekoregeneracja. Polega na tym, że specjalnie dla klienta tworzymy naturalną maskę na bazie ziół i różnych płukanek ziołowych. Dostosowujemy składniki do włosów klientki. Jest to połączone z autorskim masażem i 15 minutowym relaksem pod sauną. Na przykład, jeżeli mamy włosy blond, które agresywnie rozjaśniamy, to chcemy je nawilżyć, nabłyszczyć.

Organiczne_olejki_1

Jaki produkt poradzi sobie z nimi najlepiej?

Poszukujemy cały czas alternatywy dla silionów, które bardzo obciążają włosy. Staramy się więc jak najwięcej korzystać z naturalnych składników, na przykład nasion brokułu, pochodnej miodu, kwasu hialuronowego, którymi można wspaniale nawilżać włosy. Po lecie zazwyczaj proponujemy produkty nawilżające, na przykład masło awokado, czy olej kokosowy, który świetnie sprawdza się i pachnie naturalnie.

Myślę, że wiele osób zapomniało dziś o tak podstawowych produktach. Podpowiadamy klientom z czego można później wykonać taką regeneracje w domu.

Salon urządziłyście również w duchu eko.

Właścicielki Haircology bardzo chciały, żeby panowała tu przytulna atmosfera. Zrobiły konkurs, który wygrała firma NOKEarchi-tects. W salonie jest jeden stół, przy którym siedzą wszyscy klienci. To sprzyja rodzinnej atmosferze. Wszystkie meble zostały stworzone z produktów ekologicznych. Stół został wykonany przez stolarza z Ostródy (z firmy Kodama), który skleił różne fragmenty drewna. Każdy element miał wcześniej swoje życie, które tu zostało mu przywrócone.

Laboratorium_EKO-Fryzjera_2

W ofercie Haircology są też inne usługi?

Tak, mamy manicure i pedicure ekologiczny. Nasza manikiurzystka wykonuje sama kremy i pilingi. Okazuje się, ze jest to proste, a sprawdza się świetnie jako regeneracja dla cienkiej skóry dłoni i stóp. Staramy się informować klientów o tym, co od nas otrzymują i jakiego rodzaju są to produkty . Lakiery do paznokci tez są organiczne, od niedawna mamy hybrydy ograniczone chemicznie.

Macie w planach otwarcie kolejnych salonów?

Tak, szczególnie, że wiele osób o to pyta. Gdy otwierałyśmy Haircology nie zdawałyśmy sobie sprawy, że tak dużo osób będzie zainteresowanych naszymi usługami. Teraz mamy prawdziwy boom na eko. Chcemy pokazać, że taka pielęgnacja nie musi być droga, a jej efekty utrzymują się długo.