Articles

Haratyk: Avventura islandese

Waiting for somebody to like it
Do you?

Islandia. Kraj kontrastów, surowego piękna i nieokiełznanej natury. Chociaż nazwa określa wyspę jako „kraj lodu”, to wyspa uchodzi za jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie.

Przygotowując najnowszą kolekcję i kampanię „Avventura islandese” Wojtek Haratyk wyobrażał sobie, co by było gdyby Marcello Mastroianni czy Alan Delon gościli gdzieś między Rejkiawikiem a Husavikiem. W czym by podróżowali, jak odpoczywali,  a jak chronili przed zimnem.

Kolekcja pozostaje utrzymana w duchu nienachalnej elegancji, wielkomiejskiego stylu, włoskiego myślenia o krawiectwie.

Paleta barw wykorzystanych w „Avventura islandese” wyciągnięta została z późnych lat 60. i w zasadzie całej późniejszej dekady, a która idealnie odzwierciedla islandzki krajobraz. Dominują odcienie karmelu, kolorów ziemi, błękitu, zieleni, szarości i różnych odsłon granatu.

Inspiracje Islandią mają swoje przełożenie w tkaninach, chociaż te pochodzą głównie z Włoch. “Avventura islandese” to wariacja na temat wełen. Wykorzystaliśmy miękkie flanele, alpakę, kaszmir oraz wełny wielbłądzie i delikatne merino. Widać to szczególnie w ręcznie robionych swetrach. W ten sposób marka Haratyk konsekwentnie wspiera naszych rodzimych rzemieślników.

W kolekcji zobaczymy klasyki marki – kurtkę bomber i kilka rodzajów płaszczy:  reglanowe, długie trencze i klasyczne dwurzędowe płaszcze polo. Pojawiają się także nowe, niezastąpione w sezonie zimowym kożuchy, które sprawdzą się świetnie w miejskich stylizacjach.