joyinme, joga, yoga, polish brand, marka, joy in me

Articles, Articles, Wellbeing

Harmonia ciała z umysłem: Joga i maty Joy in me

by Magdalena Linke-Koszek
Waiting for somebody to like it
Do you?

Każdy, kto regularnie ćwiczy jogę, staje się świadomy zmian, jakie te ćwiczenia powodują w życiu.

„Praktyka jogi zaczyna się od ciała, ale w pewnym momencie przekracza to, co cielesne” – piszą w swojej książce „Joga” Lucy Lindell oeraz Narayani i Giris Rabinovitch, uczniowie Swami Vishnu-devanandy. Joga podnosi poziom neuroprzekaźników odpowiedzialnych za wyciszanie pobudzonych neuronów, pomaga osobom z nadwyrężonymi nadgarstkami (powszechnej dolegliwości u osób pracujących przy komputerze), wpływa również na jakość życia przez wzmacnianie i relaksację ciała oraz wyciszenie umysłu. 

Od pierwszej praktyki można zauważyć małe zmiany. Joga budzi uczucie, które jest uśpione głęboko w nas – poczucie bycia zsynchronizowanym z samym sobą, zamiast ciągłego pośpiechu i gonitwy.  Aby znaleźć równowagę w pozycjach jogowych musi nastąpić kompromis między koncentracją na danej pozie i odpuszczaniem umysłu, kompromis ten pozwala ciału wykonać pozycję prawidłowo.

Każdy następny dzień, miesiąc, rok praktyki zmienia nasze podejście do życia. Te zmiany, choć bardzo subtelne, powoli się akumulują. Stajemy się mniej zestresowani. Mniej w nas niepokoju. W końcu następuje moment, w którym czujemy, że żyjemy tu i teraz.

Do praktykowania jogi wystarczy mata i przestrzeń, czy to w specjalnej szkole, czy w zaciszu domu z tutorialem na telefonie bądź komputerze. Wyjątkowe maty do praktyki jogi oferuje polska marka Joy in me. Jej założycielki, Paulina i Jagoda, poznały się w dziale marketingu dużej korporacji. Ich fascynacja jogą i doświadczenia z podróży sprawiły, że powstała lifestylowa firma dla świadomych i aktywnych kobiet i mężczyzn. 

Sztandarowym produktem Joy in me są maty do jogi wykonane z naturalnego kauczuku oraz ultra-absorbującej mikrofibry zadrukowanej farbami na bazie wody. Maty są biodegradowalne, nie zawierają ołowiu i kadmu oraz lateksów i sylikonów. Produkty Joy in me łączą ekologię z designem. Spód maty posiada jodełkową fakturę, co zapewnia jej idealną przyczepność z podłożem.

Maty są dostępne w różnorodnych motywach, związanych z naturą i kolorach. Do najciekawszych należą wzory tropikalne, czy konstelacje gwiazd. To próba przeniesienia niezapomnianych doświadczeń z podróży Pauliny i Jagody do szkół jogi na całym świecie: różowy kwiat lotosu, tropikalne lasy wysp Mentawai, harmonia i spokój Bali, delikatne i uspokajające fale, energia Chile, Hawajska lawa…

Dodatkowo, oprócz mat, marka posiada w swojej ofercie termiczne kubki, kolorystycznie dopasowane do mat. Jednym z bestsellerów jest też zaparzacz do herbaty, który utrzymuje ciepło przez godzinę. Dzięki temu praktyka jogi staje się również przyjemnością i niezapomnianą przygodą.

http://joyinme.co