Articles, Wellbeing

HE Concept Store

Waiting for somebody to like it
Do you?

HE Concept Store w Hotelu Europejskim oferuje gościom starannie wyselekcjonowane kolekcje, których twórcami są polscy artyści, designerzy 
i projektanci mody.

W Europejski Boutiques swoją działalność rozpoczął na jesieni autorski butik, HE Concept Store. Klimatyczne miejsce, które ma być nie tylko strefą zakupów z ofertą dla kobiet i mężczyzn, lecz także przestrzenią, do której warto zajrzeć na wystawę, koncert, degustację lub spotkać się z przyjaciółmi.

HE Concept Store zajmuje obszar 330m2 i jest jedyną autorską przestrzenią w Warszawie, w której przeważającą część asortymentu wykonali czołowi polscy artyści, projektanci mody i rzemieślnicy. Każdy z produktów został zaprojektowany z myślą o HE Concept Store i jest dostępny tylko w nim. 

W HE Concept Store można kupić ubrania i akcesoria zaprojektowane przez grono uznanych projektantów, m.in. Rodrigo De La Garza, Violi Piekut, Dawida Wolińskiego oraz Macieja Zienia. Dostępne są również projekty z jedwabiu marki Lovli Silk i kurtki Touch Wear. Nie brakuje biżuterii, m.in. Berries & Co, Beller czy Mokobelle. Znajdziemy tu też akcesoria marki Kaaskas, kolekcje torebek Hollie Warsaw, Mandel oraz Molehill.

SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Wśród ceramiki i innych niebanalnych dodatków do wnętrz dostaniemy ręcznie robioną porcelanę Dominiki Dondé, przedmioty wykonane techniką majolikową z nieborowskiej manufaktury Majolika Nieborów oraz plakaty wybrane przez Włodka Orła, jednego z największych kolekcjonerów polskiego plakatu na świecie. Oferta HE Concept Store obejmuje ponadto designerskie gadżety podróżne, technologiczne i do domu, które zostały osobiście wyszukane i sprowadzone z całego świata przez twórców miejsca. W nowopowstałym butiku są dostępne różnorodne gatunki win oraz książki – albumy o sztuce, architekturze, historii i Warszawie. W planach HE Concept Store są także spotkania z artystami współpracującymi z miejscem, wystawy, koncerty i degustacje.

SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Autorką spektakularnego projektu wnętrz HE Concept Store jest Magdalena Kijanko – architekt, absolwentka warszawskiej ASP, która od 10 lat prowadzi w Warszawie autorską pracownię projektową Studio Modulare. W przypadku HE Concept Store inspiracją twórczą był dla niej eklektyzm, oddający przenikanie się mody, sztuki i designu oraz chęć wykreowania miejsca wibrującego mieszanką stylów. Wśród detali projektantka wykorzystuje elementy antyku i vintage, instalacje artystyczne, ręcznie wykonane tapety oraz meble i dywany ze specjalnie wyselekcjonowanych materiałów i tkanin.

SK:, , fot. Podlewski/AKPA