Articles, Wellbeing

HOP Design, czyli mix rzemiosła i sztuki

by Magdalena Linke
Waiting for somebody to like it
Do you?

Nadać nową formę temu, co może wydawać się oczywiste.

Markę HOP Design tworzą Kinga Chmielarz i Konrad Hulak. Pochodzą z dwóch różnych branż – ona z kreatywnej, on z marketingu i sprzedaży. Ich marka łączy w sobie siłę nowoczesnego projektowania i precyzyjne wykonanie. Stawia na wysoką jakość, solidną produkcję i polski design. Marka w swoich projektach chętnie wykorzystuje szlachetne naturalne materiały. Ze względu na przywiązanie do tradycji kładzie nacisk na lokalnie zorientowaną, polską produkcję. Dbałość o staranne wykonanie zapewnia indywidualne podejście do każdego egzemplarza produktu, o realizację którego troszczą się wykwalifikowani, współcześni rzemieślnicy.

Inspirujący dla projektantów jest nurt dążenia artystów do połączenia sztuki z rzemiosłem. To miejsce, gdzie kunszt artystyczny spotyka się użytecznością dnia codziennego. Dizajnerzy mając na uwadze ten szlachetny zamiar projektują produkty zarówno piękne, jak i praktyczne, dodatkowo podkreślając atuty ręcznego wykonania. Dokładnie takie intencje mieli również artyści krakowscy młodego pokolenia, którzy w 1913 roku założyli stowarzyszenie „Warsztaty Krakowskie”. HOP Design stara się łączyć tę ideę wraz z nowoczesnym podejściem do projektów, przy wykorzystaniu starannie wyselekcjonowanych materiałów oraz nowych technologii.

W ofercie HOP Design znajdują się lampy wiszące i stojące, oraz tekstylia – ręczniki i pościele. Produkty łączą w sobie minimalizm wraz z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Lampy posiadają elementy z toczonego bukowego drewna, z kolei tekstylia wytwarzane są ze stuprocentowej bawełny. Firma ma na swoim koncie nagrody przyznane na Łódź Design Festiwal 2015. Pierwszą z nich jest nagroda w konkursie make me! dla lampy Latarnia, druga to must have, którą zdobyła lampa Totem 6. Produkty HOP Design zostały również docenione na Warmia Mazury Design Festival, gdzie otrzymały wyróżnienie Polish Proven Design.

Więcej na: www.hop-design.eu