Articles

#MAKEAPROMISE

Waiting for somebody to like it
Do you?

LOUIS VUITTON dla UNICEF

Paryż, 11 stycznia 2016 – Louis Vuitton i United Nations Children’s Fund (UNICEF), organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci, podpisały umowę o globalnej współpracy, wspierającej najbardziej potrzebujące dzieci na świecie. Celem tego partnerstwa jest pozyskanie środków na działalność UNICEFu i wsparcie dzieci żyjących w miejscach zagrożonych konfliktami, chorobami, katastrofami naturalnymi i innymi wydarzeniami zagrażającymi ich bezpieczeństwu i zdrowiu.

Dzieci są zbyt często doświadczone sytuacjami kryzysowymi, są też szczególnie narażone na choroby, niedożywienie i przemoc. Trudna jest też sytuacja dzieci przebywających w strefach konfliktu. Często nie mają dostępu do edukacji i czystej wody, a wiele z nich jest narażonych na ryzyko śmierci przed ukończeniem piątego roku życia.

UNICEF otacza opieką dzieci przed, podczas i po kryzysie, zapewniając podstawową ochronę zdrowia, wodę pitną, wyżywienie i edukację. Oprócz współpracy z partnerami, nastawionej na ratowanie życia i ochronę praw dzieci, UNICEF prowadzi programy dedykowane eliminowaniu źródeł chorób i konfliktów.

LOUIS VUITTON DLA UNICEF

Środki pozyskane dzięki współpracy z Louis Vuitton wesprą działania UNICEF dedykowane ochronie życia i praw dzieci na całym świecie. W 2016 roku, specjalnie zaprojektowane z okazji tej współpracy bransoletka i naszyjnik SILVER Lockit zostaną wprowadzone do sprzedaży w sklepach Louis Vuitton i na stronie www.louisvuitton.com/lvforunicef. 40% (ekwiwalent $200) ze sprzedaży każdego produktu zostanie przekazane na rzecz UNICEF. Silver Lockit, inspirowany kłódką z 1890 roku zaprojektowaną przez Georges’a Vuitton dla klientów firmy, by zabezpieczyć ich najcenniejsze rzeczy, to symbol ochrony i opieki. To także przypieczętowanie obietnicy złożonej dzieciom znajdującym się w potrzebie.

“UNICEF jest silnym i wiarygodnym liderem działań humanitarnych. Razem możemy naprawdę zmienić los dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji” – mówi Michael Burke, Prezes i CEO Louis Vuitton.

“Tragiczne w skutkach katastrofy naturalne, brutalne konflikty i błyskawicznie rozprzestrzeniające się epidemie – tego wszystkiego doświadczają dzieci w różnych rejonach świata” – mówi Gérard Bocquenet, Private Fundraising and Partnerships Director, UNICEF. “Z przyjemnością nawiązaliśmy współpracę z Louis Vuitton, by zapewnić opiekę i ochronę najbardziej potrzebującym dzieciom. To partnerstwo może także pomóc naświetlić sytuacje nieznane szerszej opinii publicznej, a mające długotrwały i niszczący wpływ na dzieci”.

“Dobroczynność zaczyna się w domu” – dodaje Michael Burke. “20.000 naszych pracowników włączyło się w ten projekt, by dotrzeć do jak największej ilości osób i naprawdę zmienić sytuację dzieci”.

#MAKEAPROMISE

W ślad za premierą kolekcji Silver Lockit, Louis Vuitton przygotował kampanię w mediach online zatytułowaną #MAKEAPROMISE, by budować świadomość i pozyskać fundusze na rzecz dzieci. Ambasadorami kampanii zostali wpływowi przyjaciele domu mody Louis Vuitton. Ich zadaniem jest dotarcie do jak największej ilości osób wspierających ten słuszny cel, by spełnić obietnicę złożonej dzieciom.

W wielu kulturach wśród dzieci funkcjonuje “pinky promise” – gest będący symbolem obietnicy. Ten gest – połączenie małych palców u dłoni – wykonają też Ambasadorzy kampanii.

“Kiedy dzieci składają obietnicę, traktują to bardzo poważnie”. – mówi Michael Burke. “To są obietnice prosto z serca. Pinky promise to szczery gest przypieczętowania obietnicy z kimś bliskim”.

Premiera kampanii online LOUIS VUITTON dla UNICEF #MAKEAPROMISE odbędzie się 12 stycznia 2016 roku, podczas 6-tego Balu UNICEF, wśród sponsorów którego jest Louis Vuitton.

WŁĄCZ SIĘ DO AKCJI

Do akcji można przystąpić wpłacając darowiznę bezpośrednio na konto UNICEF albo kupując bransoletkę lub naszyjnik Sliver Lockit w sklepach stacjonarnych i online Louis Vuitton. Oficjalny hashtag dla projektu: #MAKEAPROMISE.

Więcej informacji na temat projektu: www.louisvuitton.com/lvforunicef www.support.unicef.org/lvforunicef