Articles, Articles, Wellbeing

Piękno tkwi w szczegółach – kuracja Aktywnym Kolagenem Morskim PRAEL

by Magdalena Linke-Koszek
Waiting for somebody to like it
Do you?

PRAEL to wyjątkowa marka kosmetyczna na polskim rynku. Założył ją Chris Korotusz a ideą, która mu przyświecała było zainteresowanie klientek nowym rodzajem naturalnej, luksusowej pielęgnacji, opartej o wyjątkowy składnik – Aktywny Kolagen Morski.

Aktywny Kolagen Morski w branży kosmetycznej znany jest już od ponad 40 lat. To składnik z grupy najcenniejszych i najbardziej zbliżonych w budowie do ludzkich kolagenów, zachowujących naturalną strukturę trójhelisową oraz zawierających najwięcej hydrosyproliny na milimetr sześcienny. I choć brzmi to skomplikowanie, w praktyce to właśnie to białko naturalnego pochodzenia stanowi najskuteczniejszą broń w walce z objawami starzenia. Jako jedyny z kolagenów, Aktywny Kolagen Morski uzupełnia niedobory kolagenu w skórze, która z wiekiem ma coraz mniejszą zdolność do samodzielnego wytwarzania tej substancji.

Ze względu jednak na swoje bioaktywne właściwości, przygotowanie kosmetyku z Aktywnym Kolagenem Morskim jest niezwykle trudne. Stworzona przez markę PRAEL linia kosmetyków opiera się nie tylko na unikalnej technologii pozwalającej zachować naturalną strukturę kolagenu, ale również na odpowiednio dostosowanym systemie pakowania produktów, dzięki któremu zawarte w kosmetykach składniki są chronione przed temperaturą i światłem. Minimalistyczne falkony, wykonane ze specjalnego rodzaju grubego i nietransparentnego szkła, powstały we współpracy z włoską fabryką produkującą opakowania dla najbardziej ekskluzywnych marek na świecie. 

Marka PRAEL posiada flagowy butik przy prestiżowej ulicy Mokotowskiej w Warszawie. Urządzone w minimalistycznym stylu wnętrze, z jasną witryną i eleganckimi kosmetykami, zachęca do odwiedzin. W butiku przemiłe panie pomagają dobrać odpowiednie kosmetyki i udzielają porad, jak najlepiej stosować linię PRAEL.

Gdy po raz pierwszy odwiedziliśmy flagowy butik PRAEL nie mogliśmy wyjść z podziwu nad wystrojem tego miejsca. Utrzymana w odcieniach bieli i złota przestrzeń, zdradza luksusowy charakter kosmetyków PRAEL. Właściciel marki, Chris, dba o najmniejszy szczegół. Zestaw kosmetyków, który otrzymaliśmy, zawierał w sobie najważniejsze elementy pielęgnacji, zalecanej przez markę.

Etap pierwszy polegał na oczyszczeniu skóry przy pomocy High Effective Cleansing Foam, czyli specjalnej pianki przeznaczonej do każdego rodzaju skóry. Zamknięty w białym flakonie z dozownikiem kosmetyk wystarcza na miesiąc intensywnego stosowania. Piankę można stosować bezpośrednio na skórę albo na wacik. Nas urzekł jej delikatny zapach i wysokiej jakości oczyszczenie skóry, które było widoczne już od pierwszego zastosowania.

Kolejny krok w kuracji PRAEL jest najważniejszy. To moment, w którym nakładamy na skórę regenerujące serum z Aktywnym Kolagenem Morskim. Istotne jest aby kosmetyk nałożyć na lekko wilgotną skórę i delikatnie wmasować. Pod wpływem wody i temperatury ciała ludzkiego łańcuchy kolagenu rozpadają się na krótkie oligopeptydy zawierające aminokwasy wywołujące reakcję nadprodukcji własnych włókien kolagenowych skóry. Już po kilku sekundach po nałożeniu kosmetyku następuje uczucie ściągnięcia skóry, które utrzymuje się przez kolejne minuty. Kosmetyk rzeczywiście w 100% spełnia oczekiwania. Po jego regularnym stosowaniu można zaobserwować napięcie skóry i przywrócenie naturalnego blasku. Co ważne, serum PRAEL nie powoduje alergii ani zaczerwienień.

Ostatnim krokiem w pielęgnacji jest nałożenie kremu do nawilżania skóry. W ofercie marki dostępny jest zarówno krem na dzień jak i na noc. Kremu nie powinno się nakładać od razu po zastosowaniu serum, gdyż może powodować zaczerwienienia. W składzie Illuminating Day Solution znajduje się proszek z pereł, który ma wyrównać koloryt skóry. W naszym przypadku krem rzeczywiście stanowił doskonałe uzupełnienie całej pielęgnacji PRAEL.

Przygotowując się do zakupu kosmetyków marki PRAEL warto pamiętać o tym, że aby osiągnąć oczekiwane efekty, nie należy pomijać żadnego z elementów kuracji. Trzystopniowa pielęgnacja została opracowana w sposób pozwalający na uzyskanie pożądanych efektów w krótkim czasie. U nas testy trwające nieco ponad miesiąc przyniosły oczekiwany rezultat. Jeśli chcesz zapoznać się szerzej z możliwościami Aktywnego Kolagenu Morskiego, wpadnij do butiku flagowego PRAEL przy Mokotowskiej 52 w Warszawie lub wejdź na stronę praelskincare.com – zawsze warto wiedzieć, co robi różnicę.