haratyk, ss18, fashion, wojtek Haratyk, new collection, polski projektant

Articles

Pod osłoną nieba

by Magdalena Linke-Koszek
Waiting for somebody to like it
Do you?

Haratyk przedstawia niezwykle piękną i sensualną opowieść o poranku gdzieś między pograniczem włosko-francuskim, a może dalej na południu Włoch. Najnowsza kampania na lato 2018 jest wyciszona, dumna i artystycznie dopieszczona.

Najnowsza kolekcja Haratyka to zarazem powrót do tradycji. Projektant słynie z klasycznych kroi i ponadczasowej mody męskiej. Letnia propozycja jest jednak świeżą alternatywą dla popularnej linii Made To Measure. Lekkie lny, chłodne wełny, jedwab czy miękkie kupro Haratyk odważnie łączy m.in. z jeansem. Obecne w kolekcji bezkonstrukcyjne marynarki oraz miękkie koszule dają poczucie lekkości. Nowością są szerokie spodnie z wysokim stanem, które stanowią ciekawe uzupełnienie tradycyjnych marynarek i koszul.

Kampania Haratyka przypomina filmy Luca Guadagnina. Na pierwszy plan wysuwa się bohater Kampanii, przywodzący na myśl rockandrollową bohemę z „Nienasyconych”. Miejsce, w którym powstała sesja naturalnie wskazuje na ogród włoskich bogaczy ukazany w filmie „Jestem miłością” – wyposażony w pierwiastek obcości wobec otaczającej kultury. Z twórczości mistrza włoskiego kina Haratyk czerpie przede wszystkim paletę barw, gdzie musztarda łączy się ze śliwką, granat z oliwką, lekkie szarości łączą się z bielą. 

Kolekcją wiosna/lato 2018 Haratyk zaprasza do zanurzenia się w letniej beztrosce, szukania nowych przeżyć, wakacyjnego zapomnienia. Skierowana została do tych, którzy chcą uzupełnić swoją garderobę o oryginalne, starannie wykończone projekty, które w luźny sposób korespondują z męską klasyką. Projekty przygotowane są z wielką dbałością tak, aby mogły być noszone przy różnych okazjach i w różnych konfiguracjach.

zdjęcia: Adam Pluciński/Move
art direction: Joanna Skiba/Forward Production
model: Adrian Włodarski/Rebel Models
stylizacja: Paweł Kędzierski
włosy i makijaż: Gor Duryan/AF Photo
produkcja: Łukasz Nowak, Joanna Skiba/Forward Productions