Articles, Wellbeing

Polski kosmetyk: Alkemie

Waiting for somebody to like it
Do you?

Alkemie jest młodszą siostrą dobrze znanej na rynku marki kosmetyków dziecięcych MomMe. Założyli ją Justyna Żukowska-Bodnar i Paweł Bodnar, od lat związani z branżą kosmetyczną, by promować w Polsce ideę zastosowania w kosmetologii botaniki, chemii i fizyki. W końcu kosmetyk powinien być swoistym pokarmem dla skóry – tłumaczą,

Znakiem rozpoznawczym Alkemie jest ważka – symbol nieśmiertelności i szczęścia. Nie bez znaczenia! Kosmetyki, które proponuje marka Alkemie bazują na surowcach z zakresu epigenetyki, neurokosmetyki i biomimetyki. Ich właściwości nie tylko wpływają na procesy biochemiczne w skórze ale również są właściwe dla osób bardzo wrażliwych. Połączenie naturalnych składników z nowoczesną technologią widać nie tylko w bogactwie składników ale także ich konsystencji i zapachu. 

Epigenetyka, wykorzystywana przez Alkemię, daje ogromne możliwości zastosowania w kosmetyce, zwłaszcza w dziedzinie anti-aging. Ma ona swoje miejsce także w kosmetyce naturalnej. Doskonałym przykładem jest ekstrakt z algi śnieżnej rosnącej w Alpach, wykazujący na skórze bardzo silne działanie odmładzające, polegające na aktywacji tzw. „genu długowieczności”, jak również otrzymywana z nasion kukurydzy, naturalna D-ryboza, która dodaje skórze energii i stymuluje ją do odnowy.