IOSSI, kosmetyki, polskie kosmetyki, naturalne, nowość, sezonmag

Articles, Wellbeing

Polski kosmetyk: IOSSI

by Magdalena Linke-Koszek
Waiting for somebody to like it
Do you?

Właściciele marki IOSSI stawiają na naturalne, rodzime produkty. Wierzą, że rzemieślnicza metoda produkcji, pozwala otrzymać najlepsze składniki odżywcze dla naszego ciała. Polskie marki kosmetyczne to nie tylko nowy trend, ale przede wszystkim świadomy wybór ekologicznych i etycznych produktów.

Założycielka Iossi, Joanna Hołuj, stworzyła nie tylko markę naturalnych kosmetyków, ale również jej całą oprawę graficzną. – Od kiedy po raz pierwszy, zmieszałam kilka podstawowych składników i dodałam do nich olejek eteryczny –  wiedziałam, że chcę to robić jeszcze i jeszcze – wspomina właścicielka.

Tworząc receptury, autorka marki IOSSI bawi się i eksperymentuje ale jednocześnie nieustannie kształci się i poszukuje nowych rozwiązań. Biochemiczne nowości, najnowsze odkrycia kosmetyki i cała skarbnica natury – miliony roślin, z których każda jest warta poznania. Do końca życia można odkrywać ich nowe zastosowania.

Wytwórnia Dobrych Kosmetyków IOSSI mieści się w Krakowie. Tu powstają wyjątkowe receptury i projekty nowych kosmetyków. Tu pracownicy samodzielnie macerują zioła, wykonują ekstrakty, mieszają oleje, wybierają najlepsze komponenty, z których tworzą kosmetyki. Tu w końcu pakują je w piękne szklane opakowania. – Cieszy mnie robienie czegoś dla innych, szukanie rozwiązań, które pomogą, ucieszą, sprawią przyjemność moim klientkom. To jak gotowanie dla przyjaciół, które kiedyś uwielbiałam – teraz dla przyjaciół robię kosmetyki – tłumaczy Joanna Hołuj.

Do najciekawszych produktów z pewnością należy krem ochronny z olejkiem konopnym oraz serum z dziką różą, naturalnym remedium dla skóry suchej i spiętej. Co ciekawe, IOSSI w swojej ofercie posiadają również kosmetyki dedykowane mężczyzną. Jedynym z nich jest serum z oleju z baobabu i olejku z wiesiołka o działaniu ujędrniającym i przeciwzmarszczkowym.

www.iossi.eu