ministerstwo dobrego mydła, polska, firma, kosmetyczna, mydło

Articles, Articles, Wellbeing

Polski kosmetyk: Ministerstwo dobrego mydła

by Magdalena Linke-Koszek
Waiting for somebody to like it
Do you?

Siostry, Ula i Ania postawiły na domową produkcję mydeł. Gdy po raz pierwszy cztery lata temu zakładały markę „Ministerstwo dobrego mydła” nie wiedziały jak Polacy zareagują na ich pomysł. Sprawdzone, naturalne składniki zamknięte w ładnych opakowaniach szybko zyskały popularność. 

Rodzinna manufaktura mydlarska działa w Kamieniu Pomorskim. Tam codziennie produkuje się krojone, ręcznie wyrabiane kolorowe mydła. Ich nieregularny kształt i zastygnięte w masie płatki kwiatów albo drobne owoce, dziś zdobią niejedną łazienkę. 

I choć na początku siostrom nie było łatwo, praca pochłaniała wiele czasu, a eksperymenty nie zawsze się udawały, w końcu doszły do perfekcji. Dziś Ministerstwo posiada w swojej ofercie również inne kosmetyki – oleje do włosów, glinki, pilingi i hrydrolaty. Są nawet produkty dla mężczyzn. Największą popularnością cieszą się zapachy różane i śliwkowe. A w okresie prezentowym zainteresowanie zdobyły również świece – całkiem nowy dział wprowadzony przez Sylwię. Oczywiście w 100% ekologiczny.