Articles, Wellbeing

The Beauty Secret by Dariia Day

Waiting for somebody to like it
Do you?

Na pomysł stworzenia “The Beauty Secret” Dariia Day wpadła kilka lat temu. Pracując jako wizażystka w branży mody i urody, prowadząc również swój blog urodowy, Dariia była ciekawa nowych produktów i rytuałów pielęgnacyjnych. Już parę lat temu, zakochała się w Azji i tamtejszych rytuałach pielęgnacyjnych.

Trzy lata temu Dariia wybrała się ze swoim partnerem w podróż do Wietnamu. Tam odwiedzili również jego rodzinę. Dariia podczas długiej rozmowy o sekretach urody z lokalną kobietą, została zapytana czy próbowała zamiany na poszewkę jedwabną, ponieważ to pomoże ukoić jej problem skóry. Następnego dnia odwiedzili razem muzeum i manufakturę jedwabiu, Dariia zakochała się w tej tkaninie. Już tam kupiła swój pierwszy metr. U miejscowego krawca z Hoi An uszyła pierwszą poszewkę. Od tamtej pory nie mogła spać na niczym innym. Różnica była widoczna na skórze, a także na włosach. Po roku czasu Dariia zgubiła swoją ulubioną poszewkę na jednej z podróży do Argentyny. Zaraz po powrocie do Europy próbowała znaleźć nową. Nie mogła uwierzyć, jak trudno było znaleźć dobrej jakości jedwabną poszewkę. Również uświadamiając sobie jak ważny jest odpowiedni sen przy tak intensywnym trybie życia jaki prowadzimy. Wiele z nas ‘nie ma czasu na sen’ i nie przykuwa uwagi na jego jakość a on jest kluczowy dla  naszego zdrowia fizycznego i psychicznego, również dla urody.

Dariia postanowiła założyć markę, która pomoże dbać o urodę od podstaw, od poszewki. Stworzenie marki zajęło jej dwa i pół roku. W tym czasie odbyła liczne podróże szukając najlepszej jakości jedwabiu i planowała jak mogłaby to rozwinąć aby to poszewka była jak najlepszym kosmetykiem dla skóry. Począwszy od Paryża, Włoch, Japonii, Indonezji, Dariia porównała znaleźć odpowiedni materiał. Po zagłębieniu wiedzy, udało jej się znaleźć najlepszą produkcję jedwabiu w Chinach z ponad 1000 letnią tradycją. 

Dariia odnalazła idealne miejsce, stworzyli oni jedwabną tkaninę o bardzo wysokiej wadze 25 momme, w 100% naturalną, najlepszą dla skóry bez szkodliwych toksyn lub alergenów. Dariia zadbała o testy dermatologiczne i wszystkie elementy aby poszewki były idealne nawet dla najbardziej wrażliwej skóry. Nad projektem Dariia pracowała w Paryżu, a produkcja poszewek i jedwabnych masek ma miejsce w Polsce, gdzie rodzina Darii ma duże 25-letnie doświadczenie w produkcji odzieży. Dariia stworzyła produkt dokładnie taki o jakim marzyła, który pomógł już wielu klientom z różnych części świata, ulepszyć rytuał snu, który jest kluczowy do zachowania zdrowia i urody. 

Dariia Day z zawodu jest wizażystką. Pochodzi z Polski, a od 2009 roku mieszka w Paryżu. Dariia rozpoczęła karierę bardzo wcześnie, mając 16 lat, ukończyła pierwszy kurs makijażu. Potem przeprowadziła się do Los Angeles, aby kontynuować naukę makijażu i spełniać swoje marzenia. Szkoła i doświadczenie z Hollywood dało jej dużo energii i wiary, w dążenie do swojego celu. Dariia postanowiła przenieść się do Paryża, nie znając tam nikogo ani języka francuskiego, co było wielkim wyzwaniem od samego początku. Ale było warto, pracując teraz jako światowej sławy wizażystka z największymi nazwiskami z branży mody Dariia żyje swoimi marzeniami. Jej prace możemy zobaczyć w publikacjach takich jak : Vogue Paris, Vogue Italia, Vogue UK, Numero Paris, Harper’s Bazaar, Vanity Fair, Elle.