Articles, Travel Guide

Travel Guide by Sezon Mag: hotel Baltschug Kempinski / Moscow

Waiting for somebody to like it
Do you?

Jako pierwszy międzynarodowy hotel pięciogwiazdkowy w post-sowieckiej Rosji, Kempinski dotrzymuje kroku konkurencji poprzez stale odnawiane luksusowe wnętrza, najwyższej klasy udogodnienia i nienaganną obsługę. Doskonała lokalizacja po drugiej stronie rzeki od Placu Czerwonego i Kremla również sprawia, że pobyt w tym miejscu jest niezapomniany.

Budynek, dawniej Hotel Bukareszt, pochodzi z 1898 roku i został zaprojektowany przez słynnego moskiewskiego architekta Aleksandra Iwanowa. Z hotelu Balchug roztacza się widok na moskiewski most Bolszoj, narożną wieżę Beklemishevskaya na Kremlu, wieżę Spasskaya (zbawiciela) ze słynnym zegarem zegarowym i wielobarwną kopułą katedry Pokrowskiego oraz oczywiście kościół błogosławionego Wasiliusza (Bazyli).

Neoklasycystyczna fasada (jedyna oryginalna część hotelu) z dekoracyjnymi figurami, jasny i przestronny hol, eleganckie meble i kojące kolory, nadają temu miejscu wyrafinowanej elegancji.

Hotelowe pokoje są rozmieszczone na ośmiu piętrach. Zostały odnowione w ciągu ostatnich kilku lat. Najbardziej imponujące są okrągłe kremlowskie apartamenty, które mieszczą się w hotelowej wieży i oferują widok na Kreml, oraz apartamenty Red Square, które mają ogromne, marmurowe łazienki.

Na parterze hotelu znajduje się sklep z pamiątkami i sklep fryzjerski Truefitt & Hill. Centrum urody zapewnia dostosowane do indywidualnych potrzeb zabiegi, od anti-aging po nawilżające zabiegi na twarz. Na poziomie piwnicy znajduje się centrum fitness i duży kryty basen z jacuzzi i saunami. W hotelu znajduje się 12 sal konferencyjnych, z których najpiękniejsza to Sala Biblioteczna na ósmym piętrze, z której roztacza się przepiękny widok na rzekę i Kreml.