Travel Guide

Travel Guide by Sezon Mag: Hotel Bristol

Waiting for somebody to like it
Do you?

Wizyty w butikowych hotelach to najmodniejszy trend tego roku. Te obiekty wymagają od ich twórców, najczęściej uznanych projektantów, największych nakładów pracy. Liczy się nie tylko wyszukany design, ale również nowoczesny pomysł na projekt wnętrza. A wszystko po to, żeby pobudzić zmysły gości.

Butikowe hotele mają często niespotykane wnętrza. O ich wystrój dbają najwyższej klasy projektanci, którzy proponują rozwiązania na pograniczu tradycji i nowych technologii. Warszawski hotel Bristol został na przykład zaprojektowany przez znanego projektanta Władysława Marconi. Ten pięciogwiazdkowy hotel położony jest w prestiżowej lokalizacji, nieopodal Pałacu Prezydenckiego.

W jego wnętrzach znajdują się autentyczne meble i dzieła sztuki. Nic dziwnego, że to miejsce, w którym zatrzymują się najważniejsi dyplomaci z całego świata.

Niekiedy w wyposażeniu takich hoteli znajdują się drogocenne dzieła sztuki i meble, które oddają styl, w jakim zaprojektowano danych hotel. Dla przykładu słynny apartament Paderewskiego w Bristolu wyposażony jest w autentyczne meble.

W ciągu swojej wieloletniej historii hotel zasłynął także z innych znanych gości, bali i przyjęć organizowanych m.in. z takich okazji jak otrzymanie nagrody nobla przez Marię Skłodowską-Curie czy sukcesy śpiewaczki operetkowej Lucyny Messal. W latach 30. na piątym piętrze swoje atelier miał Wojciech Kossak. Spłacał on zobowiązania finansowe wobec hotelu obrazami, które wisiały w jednej z sal restauracyjnych. Z balkonu Bristolu śpiewał kiedyś również Jan Kiepura.

Dziś hotel ten należy do prestiżowej sieci The Luxury Collection.