Travel Guide

Travel Guide by Sezon Mag: Puro Hotels

Waiting for somebody to like it
Do you?

Puro Hotels to więcej niż tradycyjne hotele. To pierwsza w Polsce lifestylowa marka hoteli, która stawia przede wszystkim na przeżycia i wyszukany design.

Historia PURO rozpoczęła się w 2011 roku we Wrocławiu, gdzie powstał pierwszy hotel grupy. Założenie było jedno – wnętrze miało być eleganckie, lecz nie sztywne.

Ważnym elementem Puro jest wyposażenie każdego pokoju ale i części wspólnej. Krakowski hotel Puro oferuje specjalnie wydzieloną część czytelniczą, z wachlarzem aktualnych czasopism, również zagranicznych. W designerskiej przestrzeni wspólnej można nie tylko odpocząć, ale również napić się kawy i gorącej czekolady. W Puro w Poznaniu zaś organizowane są wieczory, jak na przykład pokaz kolekcji Ani Kuczyńskiej. Do dziś w hotelu znajduje się specjalna przestrzeń, w której znajdziemy akcesoria polskich projektantów.

PURO bliska jest idea otwartego domu. Pełnego przedmiotów i historii i w którym dużo się dzieje.

Puro szczyci się także organicznym śniadaniem, które serwowane jest gościom do łózka albo w inspirujących wnętrzach hotelowych restauracji. Na życzenie gości, obsługa spełni również specjalne życzenia, co do posiłków.

Dziś hotele Puro istnieją także w Krakowie, Poznaniu i Gdańsku a wkrótce dołączy do nich Łódź i nareszcie Warszawa. Bowiem już we wrześniu 2019 roku otwarty zostanie PURO w Warszawie. Budynek w samym centrum miasta (przy ul. Widok 5/7/9) zaprojektowało uznane biuro JEMS architekci.