Travel Guide

Travel Guide by Sezon Mag: Senato hotel

Waiting for somebody to like it
Do you?

Hotel Senato w Mediolanie zlokalizowany jest niedaleko La Scali. Wysokiej klasy wnętrze utrzymane jest w modnym, minimalistycznym stylu, z dodatkiem marmurów i zieleni – autorstwa florysty Rosalba Piccinni. Hotel Senato prowadzi włoska rodzina Ranza a autorem imponujących wnętrz jest Alessandro Bianchi.

Hotel otwarto w lipcu 2015 roku. Szybko stał się uwielbianym miejscem międzynarodowych gości, którzy cenią sobie panujące tu kontrasty w wystroju oraz wysokiej jakości obsługę. Każdy detal w Senato jest starannie dopracowany, od metalowych laserowo wyciętych drzwi przy wejściu, po mosiężne i biało-czarne meble z marmuru. Inne szczegóły to pionowo ustawiona kanapa Chesterfield w jednym z małych saloników i różowe detale, które dodają niezwykłego akcentu kolorystycznego do pokoi i pomieszczeń ogólnodostępnych.

W recepcji znajduje się ściana oświetlona ręcznie wykonanymi złotymi lampami, które czerpią inspirację z liści drzewa ginkgo w kształcie wachlarza, podczas gdy na wewnętrznym dziedzińcu znajduje się płytki basen z wodą.

W Senato zachowano wiele oryginalnych detali, w tym piękne okna i balustradę w stylu Liberty, a wiele innych przedmiotów zaprojektowano i wykonano na zamówienie niemal wyłącznie przez mediolańskich rzemieślników, w tym Bottega Gaddę. Chodzi o to, aby zaoferować gościom prawdziwie doświadczenie milanese.

W hotelu warto także wstąpić na kawę do kawiarni Senato, mediolańskiej oraz bistrot w stylu Pontiesa, które oferują wyłącznie lokalne dania serwowane i zaprojektowanych specjalnie dla hotelu.