louis vuitton, paris, grand palais, exhibition

Magazine

Volez, Voguez, Voyagez – Louis Vuitton

22 people like it
Do you?

Z okazji tej wystawy kurator Olivier Saillard zanurzył się w archiwa Maison Louis, by rozszyfrować ich tajemnice.

“Volez, Voguez, Voyagez – Louis Vuitton” to tytuł wystawy przygotowywanej w paryskim muzeum Grand Palais, prezentującej historię Louis Vuitton od początków firmy w 1854 roku do dzisiaj, przez pryzmat założycieli marki oraz tych, którzy aktualnie kreują jej przyszłość.

Początki Grand Palais sięgają roku 1900, kiedy odbyła się Światowa Wystawa w Paryżu. Odwiedziło ją wówczas 48 milionów osób. W tym znamiennym momencie, na przełomie wieków, osobą odpowiedzialną za sekcję „Akcesoria podróżne i skórzane” został George Vuitton, syn założyciela marki. Stoisko Louis Vuitton, w kształcie karuzeli, znalazło się w centrum uwagi zwiedzających – prezentowało najbardziej innowacyjne kufry i torby podróżne, a także eleganckie torebki.

“Awangarda zawsze była bliska Louis Vuitton. Ponad 100 lat od założenia marki nadal jesteśmy na czele rynku modowego, nieustannie sięgając po inspiracje do historii, ale jednocześnie przewidując trendy. Z okazji tej wystawy kurator Olivier Saillard zanurzył się w archiwa Maison Louis, by rozszyfrować ich tajemnice. W efekcie powstała nowa wizja naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości”, mówi Michael Burke, CEO Louis Vuitton.

Tematyczna podróż zaprojektowana przez Roberta Carsena oscyluje wokół 9 rozdziałów. Pierwszy z nich to największy symbol Louis Vuitton: historyczny kufer (malle). Niezwykle nowoczesny jak na swoje czasy projekt był zapowiedzią tego, co stało się potem symbolem Louis Vuitton i uosobieniem odważnego ducha marki. Wystawa prezentuje przedmioty i dokumenty z archiwum Louis Vuitton, a także eksponaty wypożyczone przez Palais Galliera Musée de la Mode de la Ville de Paris. Wystawę zamyka sekcja poświęcona rzemiosłu.

 

Wystawa będzie otwarta w dniach 4 grudnia 2015 – 21 lutego 2016.