Articles, Miejsca

WEARSO. w nowej przestrzeni

by Magdalena Linke
41 people like it
Do you?

WEARSO. zyskało nowe oblicze dzięki nowatorskiemu projektowi Studio Rygalik.

WEARSO. to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na polskim rynku mody, która stawia na klasykę i ekologię. Jej flagowy produkt to ubrania wykonane z certyfikowanej bawełny organicznej (GOTS), nie tylko bardziej wytrzymałej, ale także miękkiej i aksamitnej w dotyku. WEARSO. zaczynało na Mokotowskiej w niewielkim, uroczym butiku. Po kilku latach przyszedł jednak czas na zmiany. Powstał nowy butik przy Placu Unii Lubelskiej, a o jego wystrój i wnętrze zadbało Studio Rygalik.
Głównym elementem projektu jest lekka wizualnie, spójna estetycznie, unosząca się nad ziemią instalacja, która przełamuje utarte konwencje i stanowi zupełnie nowe myślenie o aranżacji przestrzeni. Systemowe rozwiązanie opiera się na równomiernie rozmieszczonych na suficie oczkach, na których zawieszane są elementy  służące do ekspozycji ubrań. Dzięki takiemu rozwiązaniu wnętrze butiku można re-aranżować, nadając mu za każdym razem odmienne oblicze, co odpowiada zmiennemu, sezonowemu charakterowi świata mody.
Z kolei naturalne materiały i ponadczasowa elegancja odwołują się bezpośrednio do wartości marki. Do wykonania elementów instalacji użyte zostały szlachetne materiały i wyrafinowane wykończenia. Neutralny charakter zastosowanych wykończeń, stonowana kolorystyka i oszczędność użytych środków sprawiają, że wnętrze stanowi wysublimowane tło dla ubrań, które mają być głównym bohaterem miejsca.
Nowe miejsce jest też okazją do premiery najnowszej kolekcji WEARSO., która jest powrotem do istoty marki. WEARDROP. otwiera się na emocje i nastroje, jednocześnie pozostając w klasycznych, ponadczasowych kolorach i organicznych materiałach, charakterystycznych dla marki. To także zachęta, żeby zrzucić z siebie wszystko, co ogranicza i przesyca, pozostawiając tylko to, co intrygujące, a zarazem przejrzyste jak łza.
Inspiracją do stworzenia nowej kolekcji stała się Edith Piaf, a dokładniej wyobrażenie o współczesnej Edith Piaf z całym ładunkiem targających nią emocji. Wyobrażenie to obecne jest w każdym elemencie kolekcji zaprojektowanej przez Olę Waś. Te zdekonstruowane i stworzone na nowo sukienki i kimona, tak uwielbiane przez artystkę, to nic innego, jak zaproszenie do złamania konwencji i aranżacji garderoby na własnych zasadach.
WEARSO. ul. Boya-Żeleńskiego 2
www.wearso.com
Wszystkie zdjęcia robił Szymon Brzóska.