Magazine

WOMEN IN CHANEL

Waiting for somebody to like it
Do you?

W ramach wyłącznej współpracy z CHANEL, wizjonerski duet fotograficzny wykreował wyczerpujące historie mody najbardziej poszukiwanych top modelek z Czech, Węgier, Polski i Rumunii. Zaowocowało to albumem i mobilną wystawą fotografii, pod tytułem WOMEN IN CHANEL.

Estetyka Farago wyraża się poprzez wrażliwość i doskonałe wyczucie czasu, fotografie są wymowne i inteligentne, są bardzo osobistą i spektakularną opowieścią o modzie.

Andrea Diaconu, Anja Rubik, Anna Jagodzińska, Barbara Palvin, Eniko Mihalik, Monika Jagaciak, Karolina Kurkova, Kasia Struss, Magdalena Frąckowiak, Małgosia Bela i Vanessa Axente zostały wybrane ze względu na wyjątkową urodę oraz ich celebrację autentycznej kobiecości i elegancji.

WOMEN IN CHANEL jest inscenizacją niezwykle poetyckiego tematu. Fotografie są delikatne, a zarazem zniewalające i spektakularne, wywierają silne i trwałe wrażenie. Celebrują fascynujące kolekcje Haute Couture i Pret-à-Porter zaprojektowane przez Karla Lagerfelda dla CHANEL oraz prowadzą do nowych odkryć, pokazując jak moda i sztuka mogą współistnieć.

Sztuka komponowania i pełnego zaufania między fotografikiem a modelką jest niezwykle istotna w pracy Farago. “Decydującym momentem jest uzmysłowienie sobie, że kruchość i ulotność przestrzeni została dobrze uchwycona, wtedy fotografia staje się magiczna.”

Od wczesnego dzieciństwa Peter (urodzony w Szekszardzie na Węgrzech) i Ingela (urodzona w Hallstahammar w Szwecji) podróżowali obserwując świat przez soczewki swoich aparatów, zafascynowani światłem, kolorem i formą.

Muzeum Rzeźby w Królikarni, stanie się początkiem tej inspirującej modowej podróży.
Wystawa potrwa od 1 do 20 kwietnia 2016, wstęp wolny.

Przedstawionych zostanie 30 dużych zdjęć wyselekcjonowanych spośród prawie 200 obecnych w albumie. Wybór ten uwydatnia wiele istotnych tematów w szerokim spektrum prac Farago obejmującym ponadczasowe obrazy mody.